-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Uczniowie z Lututowa odbudowali Ciapka – legendarny ciągnik marki Ursus

 

Relacja na portalu TVP3 ŁÓDŹ: https://lodz.tvp.pl/46933517/uczniowie-z-lututowa-odbudowali-ciapka-legendarny-ciagnik-marki-ursus

 

Relacja na portalu TVP1: https://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/aktualnosci/nowoczesny-staruszek/46942388

 

Ma ponad pięćdziesiąt lat, burzliwą historię i wiele godzin wypracowanych w polu. Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Lututowie odratowali stary ciągnik marki Ursus. Legendarny Ciapek odzyskał nie tylko dawny blask, ale zyskał też najnowocześniejszym systemem nawigacji.

Ciągnik uczniowie znaleźli w oborze. Stał tam od wielu lat – nieużywany i pordzewiały. Postanowili podarować mu drugie życie.

 

Nowoczesna nawigacja w 50-letnim ciągniku
Zrewitalizowany Ursus C300, czyli popularny Ciapek, może poszczycić się nowoczesnym systemem nawigacyjnym. Dzięki temu nie ustępuje na polu współczesnym maszynom.
Jak tłumaczy Tomasz Perdek, nauczyciel z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Lututowie, system bazuje na darmowym sygnale EGNOS, który pozwala na osiągnięcie dokładności do 20 cm. Pozwala to na szybką i precyzyjną pracę w polu.
Dzięki ciężkiej pracy młodzieży z lututowskiej szkoły i nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym Ursus dotrzymuje kroku niejednej nowoczesnej i wielokrotnie droższej maszynie.

 

https://s10.tvp.pl/images2/0/8/8/uid_088957612d4c4b25cee9b89959b8f2681583180854387_width_900_play_0_pos_0_gs_0_height_506.jpg

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Szkoda Ciebie na takie Patoklimaty

2020-02-04 13:05

Relacja KPP

Wieruszowscy policjanci spotkali się z rodzicami w Zespole Szkół Rolniczych w Lututowie. Głównym tematem spotkania były substancje psychoaktywne i środki odurzające. Spotkanie przebiegło pod hasłem kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają, szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

31 stycznia 2020 roku wieruszowscy policjanci spotkali się z rodzicami uczniów w Zespole Szkół Rolniczych w Lututowie. Podczas policyjnej prelekcji, przy użyciu prezentacji multimedialnej omówiono zagadnienia związane z środkami odurzającymi i substancjami psychoaktywnymi. W trakcie dyskusji, policjant wyjaśnił zagadnienia związane z zagrożeniami, objawami, odpowiedzialnością prawną a przede wszystkim z rozpoznawaniem osób będących pod wpływem narkotyków i dopalaczy. Rozpoznawanie osób pod wpływem substancji odurzających jest szczególnie ważne w sytuacjach zarówno pobytu młodzieży w placówkach oświatowych, ale również podczas powrotów młodzieży do miejsc zamieszkania. W trakcie spotkania rodzice oraz nauczyciele mogli obejrzeć „atrapy” niektórych środków odurzających będących na wyposażeniu tzw. walizki edukacyjnej. Obecni na spotkaniu wyrazili aprobatę dla takiej formy spotkania oraz wymiany cennych informacji i doświadczeń związanych z przedmiotową problematyką.

 

Źródło: http://www.tugazeta.pl/1,szkoda-ciebie-na-takie-patoklimaty,38264.html

 

 

policja1 policja2

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

ciapek1

 

ciapek2   ciapek3

Dyrektor Robert Majchrowicz i nauczyciel Tomasz Perdek z dumą prezentują

50-letniego Ursusa, którego odnowili uczniowie z Lututowa.

 

Obejrzyj artykuł  na stronie wydawcy Agros Magazyn

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

gazetkawronscy

 

Obejrzyj publikację w całości bezpośrednio na stronie wydawcy Agros Magazyn